logo

Mamy FIOła na Małopolskę! FIO Małopolska Lokalnie: Możesz zdobyć 5000 złotych na lokalną inicjatywę

Ruszył nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie” w ramach którego organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać do 5000 zł na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji .

W ramach programu można składać projekty w jednej z dwóch kategorii: inicjatywy lokalne - działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego i dotacje na rozwój organizacji - działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych oraz bieżącą działalnością organizacji, czyli dotacje min. na: doposażenie sprzętowe, oprogramowanie, szkolenia, itd.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które mają siedzibę i planują realizować działania na terenie gmin i powiatów w województwie małopolskim.

Celem konkursu jest wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących.

Nabór projektów odbywa się poprzez generator i potrwa do 04 maja do godz. 16.00. Aktualne informacje, regulamin, znajdują się na stronie www.malopolskalokalnie.pl oraz na facebooku.

10 kwietnia br. w Stryszawie, w biurze Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia zaplanowano spotkanie informacyjno-promocyjne nt. konkursu, spotkanie animacyjne oraz szkolenie z przygotowywania wniosków o dotację.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu informacyjnym powinny wypełnić formularz on-line znajdujący się pod poniższym linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmtj2_zx07wHa4tAAo2HCsMlMNcwLSfl5cxCAUS06_NCP9YQ/viewform

Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu proszone są również o wypełnienie on-line formularza znajdującego się poniżej:

https://goo.gl/forms/Bq2D3lGNZs4tGLvN2

Konkurs FIO Małopolska Lokalnie powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych: Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia. 

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W powiecie suskim konkursy organizuje Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia ze Stryszawy.

FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.